PROGRAM

LØRDAG 01.06.2019
SØNDAG 02.06.2019

09.00 - 09.30             Registrering/ Forfriskninger  

09.30 - 09.40             Erik Selle  

Velkommen åpning

Tema: Bistand og grasrot

09.40 - 09.55             Rop om hjelp  

Grasrot bistand

09.55 - 10.40             Charmaine Hedding  

Shai Fund

10.40 - 10.50             Q & A Erik Selle 

10.50 - 11.05             KAFFE PAUSE

Tema: Medienes makt og statsmakt

11.05 - 11.10              Tomas Moltu  

Innledning

11.10-11.35                Hanne Nabintu Herland 

11.35 - 11.50              Hans Rustad

Dokument

11.50 - 12.05              Tomas Moltu

Demokrati og frie medier

12.05 - 13.15              LUNCH

Tema:  Behovet av  en barneverns reform

13.15 - 13.25             Lill May Vestly  

Innledning

13.25 - 13.55             Gro Hillestad Thune  

13.55 - 14.10              Marita Moltu  

14.10 - 14.15              Q & A Lill May Vestly  

Tema: EØS avtalen: norsk suverenitetsavståelse.

14.15 - 14.20              Tom Henriksen

Innledning 

14.20 - 15.05              Sigbjørn Gjelsvik  

Stortingsrepresentant SP 

15.05-15.15                Q & A Tom Henriksen

15.15 - 15.45              KAFFE PAUSE

Tema: Kjønn – og menneskesyn i vår tid

15.45 -15.50              Natacha Gatete  

Innledning

15.50 - 16.20              Lill May Vestly  

Familie politikk

16.20 - 1645               Nina Karin Monsen

16.45 - 16.55              Q & A Natacha Gatete

16.55 - 17:00              Erik Selle 

Avslutning

Vi tar forbehold om at endringer kan forekomme

09.00 - 09.30           Forfriskninger 

09.30 - 09.40           Tomas Moltu  

Velkommen

Tema: Frihet og trygghet.

09.40- 10.00            Hans Christian Færder  

Et samfunn med kontanter

10.00 - 10.20            Ragnhild Tau Stand Oanes

Et samfunn med nasjonal forsvarsevne

10.20 - 10.40             Maria Zahler  

Et samfunn med grensekontroll

10.40 - 11.00              Stig Magne Heitman  

Et samfunn med trosfrihet.

11.00 - 11.15              Q & A Tomas Moltu 

11.15- 12.15            LUNCH

Tema: Kamp mot antisemittisme, terror og mobilisering mot BDS- tankegangen.

12.15 - 12.25              Erik Selle  

Innledning

12.25 - 12.35              Musikkinnslag

12.35 - 12.40              Erik Selle  

Introduksjon

12.40 - 13.10              Nitsana Leitner  

Nei til finansiering av terror

13.10 - 14.15               KAFFE  PAUSE

 

14.15 - 14.25             Musikkinnslag

14.25 - 14.30             Erik Selle      

Introduksjon

14.30 - 14.50             Savior Chishimba 

Israel og Afrika. Hvorfor Israel er løsningen, og ikke problemet.

14.50 - 14.55              Erik Selle

Introduksjon

14.55 - 15.25             Yair Netanyahu

Israel og folkeretten

15.25 - 15.40              Willy Ekre

Norway-Israel Chamber of Commerce   

 

15.40 - 15.45              Erik Selle

Kurdistan og midtøsten

15.45 - 1600               Ghafour Makhmouri

Partileder Democratic national union of Kurdistan

16.00 - 16.05               Erik Selle

Introduksjon

16.05 - 16.20               Romeo Hakari

Assyrian Christians

16.20 -16-40                Erik Selle

Oppsummering

Vi tar forbehold om at endringer kan forekomme